Czy Flash mógłby pływać szybciej od Aquamana?

0
307
Baner Netflix

Wątpię, by ktokolwiek był wstanie pływać szybciej niż Aquaman. Pływa się w wodzie, więc sensownym jest, że władca mórz powinien być najlepszym pływakiem.

Pływanie nie jest tym samym co bieganie.

Speed Force sprawia, że Flash jest idealnie dostosowany do biegania.

Tak więc w wyścigu opartym na umiejętnościach pływackich, Flash musi ustąpić królowi Siedmiu Mórz.

Aquaman pływa z prędkością ponad 10 000 stóp na sekundę, co równa się 10 943 km/h. Jest to wynik prawie dziewięciokrotnie większy od prędkości dźwięku.

Może nie są to liczby, które mogą zawstydzić speedstera, ale pamiętajmy, że pod wodą nie będzie mógł biegać. Tak więc w podwodnym wyścigu pomiędzy Aquamanem i Flashem – ten pierwszy zostaje zwycięzcą.

Tutaj zaczynają się problemy z królem Siedmiu Mórz…

Jeśli nie używa żadnego magicznego wsparcia, nie ma możliwości aby płynął pod wodą tak szybko. Nawet jeśli miałby nadludzką siłę, to nie ma sensu, aby jego ludzkie ciało było w stanie przemieszczać się z taką prędkością używając zwyczajnych mięśni.

Nawet najszybciej pływające podwodne zwierze: Makaira Czarna wyciąga “zaledwie” 120 km/h więc nie jest nawet blisko wyniku Aquamana.

Zwierze to jest idealnie dostosowane do życia pod wodą, ma ogromne mięśnie, płetwy i inne usprawnienia które sprawiają, że jest niezwykle szybkie.

Co gdyby potrafił pływać w taki sposób, że tworzyłby obszar, w którym powietrze i woda mieszają się dzięki wykorzystaniu jego superumiejętności do momentu w którym byłby w stanie stworzyć ośrodek, który pozwalałby mu na poruszanie się z prędkością przekraczającą prędkość dźwięku.

Teoria ta jest możliwa i naukowo udowodniona. Jej nazwa to: Superkawitacja

Superkawitacja
Superkawitacja

Załóżmy więc, że Aquaman używa Superkawitacji

Dzięki niej jest w stanie płynąć z prędkością prawie dziewięciokrotnie większą od prędkości dźwięku, ale technicznie rzecz biorąc, Aquaman nie pływa a zmienia naturę wody dla własnej korzyści.

Biorąc pod uwagę jak działa Superkawitacja, władca mórz musiałby używać jakiegoś rodzaju magii, hydrokinezji lub dostępu do dodatkowego źródła energii by być w stanie wykonać coś takiego.

Nie powinna to być fizyczna zdolność, a raczej umiejętność mająca coś wspólnego z siłą umysłu. Tak jak umiejętności Mery pozwalają jej na kształtowanie wody, tak moce władcy podwodnego królestwa pozwalają mu na szybsze pływanie dzięki zmianie właściwości wody.

Mera
Mera

W uniwersum DC istnieje siła zwana “The Clear” oraz “The Blue”.

Siła ta łączy i przenika całe życie wodne i elementy o tematyce oceanicznej w całym wszechświecie. Jest częścią bohaterów o tematyce wodnej.

Według mnie Aquaman posiada nieświadomy dostęp do The Clear, który pozwala mu na używanie efektu superkawitacji.

Zgodnie z tym założeniem, Aquaman byłby szybszym pływakiem od Flasha, Supermana czy jakiegokolwiek innego osobnika niekorzystającego z superkawitacji.

Twórcy komiksów powinni wyjaśnić to, że pod wodą, Aquaman jest prawdziwą bestią.

Baner Netflix