Czy Joker jest geniuszem?

0
562

Jest to całkiem proste pytanie.

Baner Netflix

Po pierwsze, Joker wynalazł swój własny gaz rozśmieszający. Ten gaz jest tak zaawansowany, że nawet postacie jak Scarecrow czy Batman nie są w stanie wynaleźć lekarstwa lub antidotum. Nie wspominając o tym, że był w stanie przechytrzyć Batmana niezliczoną ilość razy.

  • Injustice Gods Among Us

Joker porywa Lois Lane – operuje ją aby podłączyć do jej serca bombę, która wybuchnie gdy tylko serducho przestanie bić. Superman to odkrywa i atakuje łódź podwodną, która została wypełniona gazem Scarecrowa. W wielkim skrócie – Kent Clark zamiast widzieć Lois dostrzega jedynie Doomsday’a. Używa swoich mocy aby siłą wyciągnąć ją w kosmos – w między czasie niesamowicie ją bije. Lois umiera wraz z ich nienarodzonym dzieckiem. Na dodatek wybucha podłączona do jej serca bomba, która zostawia Metropolis w ruinie.

  • Joker zabija Alexandra Luthora.

Alexander Luthor pojawił się po raz pierwszy w komiksie Crisis on Infinite Earths #1.

W pewnym momencie Lex Luthor spotyka Alexandra i pyta kim jset. Ten natomiast odpowiada:

“I’m you. Only better.”
“Jestem tobą. Tylko lepszym.”

Całkiem śmiałe stwierdzenie – potwierdza to tylko, że Joker jest niesamowicie mądry skoro udało mu się przechytrzyć lepszą wersję Luthora.

  • Ostatni i najlepszy przykład pochodzi z komiksu Batman: White Knight.

Joker zostaje złapany przez Batmana. Połyka pigułki i staje się w pełni normalny. Następnie studiuje prawo przez niecały tydzień, idzie do sądu oraz twierdzi, że jest niewinny. Opowiada pokrzepiającą i niesamowicie zagmatwaną historyjkę o tym, że Joker nie jest jego prawdziwym “ja”. Przekonuje wszystkich, że uratuje miasto i zostanie ich Białym Rycerzem.

Udaje mu się wyjść z tej sytuacji cało. Następnie pozywa GCPD i kwestionuje ich wiarygodność. Zwraca Gotham City przeciwko Batmanowi po czym tworzy specjalną jednostkę GTO tylko po to by aresztować nietoperza.

Podczas gdy Joker stara się o wysoką pozycję w świecie polityki, Batman zostaje zatrzymany, a ludzie coraz bardziej kochają największego przeciwnika Mrocznego Rycerza.

Jeśli te trzy powody (a przynajmniej ostatni z nich) nie przekonały was do tego, że Joker jest geniuszem to nie wiem co będzie w stanie.

Baner Netflix