Czyj ojciec jest gorszy, Gamory czy Star-Lorda? (MCU)

0
349
Kto ma gorszego tatę, Gamora czy Star-Lord?
Baner Netflix

Musimy tu oczywiście zaznaczyć, że Gamora jest przybraną córką Thanosa, a o jej prawdziwym ojcu nie wiemy nic i prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, chyba że liczymy retrospekcję z drugiego zwiastunu Avengers: Wojna bez granic w której umierają z rąk Thanosa.

Ważnym elementem są również motywy jej przybranego ojca. W MCU chce on użyć Kamieni Nieskończoności by zniszczyć „połowę wszechświata”. Nie cały, ale pół. Jego planeta została zniszczona poprzez przeludnienie a dziwna wizja Thanosa na temat uratowania świata polega na unicestwieniu jego połowy.

Ojciec Petera Quilla – Ego – chce się rozwijać aż „wszystko będzie nim”. Gdy powstał był samotny, ale jego prawdziwym pragnieniem było nadanie sensu swojemu życiu. Zdecydował, że oznacza to przejęcie całego uniwersum i zniszczenie go (potwierdza to moment ze Strażników Galaktyki, w której roślina znajdująca się za Dairy Queen wybucha i zmienia się w gigantyczną kulę niebieskiego CGI, która zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze). Nawet gdyby w jakiś sposób Ego przejął świat bez niszczenia wszelkiego życia wydaje mi się, że jest gorszy od Thanosa. Zabił tysiące swoich dzieci (które stworzył tylko po to, by zrealizować swoje niecne plany) oraz umieścił guza w Meredith Quill – jedynej osobie, którą jak twierdził – kiedykolwiek kochał.

Podsumowując: ojciec Quilla jest zdecydowanie gorszą postacią.

Źródło: Quora.com
Baner Netflix