Dlaczego Spider-Man nie może podnieść młota Thora?

0
841
Co powstrzymuje Petera Parkera przed podniesieniem Mjolnira?
Baner Netflix

Peter jest uosobieniem dobroci, bezinteresowności, cnoty, odwagi, bohaterstwa… zasadniczo wszystkiego czego potrzeba by podnieść młot Thora. Po wymienieniu wszystkich tych cech nie da się nie zauważyć, że jest on godny – przynajmniej na papierze.

Jedynym problemem Parkera, który uniemożliwia mu podniesienie Mjolnira jest brak pewności siebie. Kwestionuje swoje decyzje, bardzo boi się porażki oraz rozczarowania. Jest zwycięzcą, który jest przerażony myślą o przegranej. Przerażony tym, że nie był w stanie dotrzeć na czas, przerażony możliwością katastrofy z powodu czegoś co zrobił lub czegoś czego nie zrobił. Nie rozumie, że nie da się uratować wszystkich.

Thor czy Kapitan Ameryka nie boją się tego co przeraża Petera, wszystkie te niepewności biorą „na klatę”. Peter natomiast używa maski jako ucieczki od siebie, myśli, że Spider-Man to wszystko czego nie ma Parker.

Dlatego właśnie pajączek nie podniesie młota – z powodu braku pewności siebie. Świetnie widać to w scenie z filmu Spider-Man: Homecoming. Peter zaczyna mówić „Dawaj Peter”, jednak sobie nie radzi, następnie wypowiada słowa „Dawaj Spider-Man” i wszystko mu się udaje.

Źródło: Quora.com
Baner Netflix