Elon Musk jest inspirowany przez Kanyego Westa!

0
258
Najczęściej ludzie porównują Elona Muska do Steve’a Jobsa, jednak Musk osobiście sądzi, że bliżej mu do Kanyego Westa.
Baner Netflix

Elon Musk podczas festiwalu SXSW w Teksasie otrzymał następujące pytanie:

“Everyone in this room is inspired by you. Who inspires you?”

“Inspirujesz każdego w tym pomieszczeniu. Kto inspiruje Ciebie?”

Na które odpowiedział w następujący sposób:
 “Well, Kanye West, obviously.”

“Kanye West, oczywiście”

Dlaczego akurat on?

Kanye West jest często krytykowany przez wiele osób, a kiedy wyraża swoje opinie zawsze jest wiele negatywnych reakcji. Jednak liczy się to, że powiedział to co myślał.

CEO wielkich technologicznych firm najczęściej trzymają się sprawdzonych już wcześniej tekstów i bezpiecznych odpowiedzi. Starają się o to aby ich wizerunek był perfekcyjny.  Tweety Tima Cooka wyglądają jakby były pisane przez robota, Zuckerberg ma sztab ludzi, którzy zajmują się jego kontem na Facebooku a Reed Hasting unika każdego pytania związanego z prawdziwą przyszłością Netlixa. Steve Jobs stawał na scenie 5 razy w roku, był pomysłodawcą Apple i ich najlepszym showmanem.

Elon Musk natomiast ma niewiele wspólnego z innymi CEO. Ryzykuje inwestując w firmę, która ma niewielkie szanse na sukces. Jego  tweety będą miały niezwykle dużo reakcji a nawet tweetnie coś „po pijaku”.  Gdy wpadnie na pomysł to faktycznie nad nimi pracuje, nie ważne czy jest to projekt dla SpaceX czy Tesli.

W przeciwieństwie do Steve’a Jobsa nie zastanawia się przez cały czas czy jego czyny wpłyną negatywnie na firmy którymi zarządza. Mówi wiele rzeczy – zaczynając od zawstydzających wiadomości a kończąc na „żartach” o bankructwie. Czy jakiś inny CEO robi podobne rzeczy?

Źródło: NME.com, Quora.com

 

Baner Netflix