Jakim cudem Thanos wiedział kim jest Tony Stark? (MCU – Avengers: Wojna bez granic)

0
1122
Baner Netflix

Sam fakt, że Thanos wiedział kim jest Iron Man nie powinien nikogo dziwić. Antagonista tego kalibru nie przybyłby na Ziemię nieprzygotowany.

Ważnym elementem tamtej sceny są słowa:

“You’re not the only one cursed with knowledge.”
“Nie jesteś jedyną osobą przeklętą darem wiedzy.”

Wiele osób uważa, że Szalony Tytan użył Kamienia Duszy by wejrzeć we wnętrze Starka i go zrozumieć. Jest to prawdopodobna teoria, ale według mnie Thanos wiedział o istnieniu Tony’ego już wcześniej.

Abyście zrozumieli o czym mówię to musimy wrócić do czasów Bitwy o Nowy Jork. Tytan wysłał Lokiego by ten zdobył dla niego Tesseract – zaopatrzył go nie tylko w armię, ale również w berło zawierające Kamień Umysłu.

Według mnie Thanos był przez cały czas w pewien sposób połączony z Kamieniem, nawet wtedy gdy Loki przestał być w jego posiadaniu. Dobrze wiemy, że Loki używał go do telepatycznego zawładnięcia Hawkeyem i Selvigiem a to oznacza, że ten infinity stone jest potężny.

Przenieśmy się teraz do Avengers: Czas Ultrona

Co dało Scarlet Witch jej moce? Kamień Umysłu.

Właśnie dlatego pod koniec Avengers: Wojna bez granic mówiąc do Scarlet Witch używa zwrotu “moje dziecko” – w końcu to on sprawił, że otrzymała swoje nowe niesamowite umiejętności.

Kto wywołał u Starka wizję w której Avengersi byli martwi? Scarlet Witch.

Przez tę wizję Tony przyspieszył powstanie Ultrona co doprowadziło do wydarzeń w Sokovii. Te wydarzenia natomiast spowodowały powstanie “Porozumienia w Sokovii”, które to podzieliło Avengersów na dwa obozy. A wszystko to zapoczątkował Thanos gdy przekazał berło Lokiemu.

Avengers: Wojna bez granic

Koszmary Tony’ego, wszystkie jego zmartwienia oraz paranoję również wywołał Tytan. Antagonista zna Starka ponieważ cały czas go obserwował używając do tego swoich podwładnych.

Thanos wie o tym, że Stark jest obdarzony “przeklęty darem wiedzy” ponieważ sam to spowodował. Zobaczył jak działa mózg Tony’ego i spodobało mu się to co tam ujrzał. Nasz Iron Man jest w stanie wiele poświęcić by uratować swoją planetę.

Brzmi znajomo prawda? Jest to dokładnie to samo co Thanos chce zrobić by uratować wszechświat. Szalony Tytan widzi siebie w Tonym.

Dodatkowo powinniśmy założyć, że gdy Tytan wszedł w posiadanie Kamienia Umysłu również został “przeklęty darem wiedzy”.

Źródło: Quora.com
Baner Netflix